Με Μακέντα και Περέα φέρνει στα… ίσα το ματς ο Παναθηναϊκός (vids)

O Παναθηναϊκός μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών (67-71), μετέτρεψε το 0-2 από την ΑΕΚ σε 2-2, με «δράστες» τους Μακέντα και Περέα.

Με Μακέντα και Περέα φέρνει στα… ίσα το ματς ο Παναθηναϊκός (vids) | to10.gr

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε με δύο γκολ πίσω στο σκορ, αλλά μέσα σε 4 λεπτά ήρθαν τα πάνω- κάτω.

Στο 67ο λεπτό, οι «πράσινοι» μείωσαν σε 1-2 με τον Φεντερίκο Μακέντα να μπαίνει από τα αριστερά και να εξαπολύει το διαγώνιο σουτ για να μειώσει στο σκορ.

Επος: Ο Κούγιας έμεινε από βενζίνη στη μέση της Εθνικής!

Τέσσερα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 71ο λεπτό, οι γηπεδούχοι βρήκαν και το γκολ της ισοφάρισης με τον Περέα. Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού βρέθηκε μόνος του στο σημείο του πέναλτι έπειτα από σέντρα του Χατζηγιοβάννη και ισοφάρισε σε 2-2.

Ο βοηθός υπέδειξε καταρχήν οφσάιντ στο γκολ του Κολομβιανού, αλλά ύστερα από υπόδειξη VAR, το γκολ μέτρησε κανονικά για το 2-2 και το έναυσμα για έντονους πανηγυρισμούς.